Selektywne równanie

Istotne w chemicznym usuwaniu zadziorów metodą CULLYGRAT® jest selektywne znoszenie nierówności metalowych które rozciągają się na całej powierzchni. Przez to na początku, będą mikroskopijne chropowate nierówności - a, więc kanty i krawędzie - zlikwidowane. Przeznaczone do obróbki krawędzie i zadziory można tym sposobem szybciej wyrównywać a jeżeli na raz całą powierzchnię obrabianej części, przez co usuwane są nie tylko małe kanty i krawędzie ale także inne nierówności i zniekształcenia.

W przeciwieństwie do elektro-chemicznej obróbki, w metodzie CULLYGRAT® niepotrzebne jest koncentrowanie uwagi na zadziory znajdujące się w okolicy działania elektrolitów.

Przez to że cała część obrabianego materiału zanużona jest w elektrolicie dochodzi przy pomocy odpowiednio dobranego materiału do wygładzania całości powierzchni.

Przez to w porównaniu z materiałem początkowym chropowata powierzchnia jest o 50-60 % zmiejszona i zarazem ulepszona.

Są te parametry na chemiczne usuwanie zadziorów wyznaczone na stałe, pozostaje na długi okres niezmienny osiągalny wynik.

 
     
 

  Elektromikroskopijny zapis 
  powierzchni obrabianego
  materiału:

  Zdjęcie1: przed obróbką
                CULLYGRAT®

  Zdjęcie2: po obróbce
                CULLYGRAT®

 

 

 ©Copyright Layout AuSy 2007 Alle Rechte vorbehalten  /  Design by NATASA POHLOD, Master of Art

chemisches Entgraten, Cullygrat, Entgratung, Entgraten, Metallbearbeitung, Grat, Kantenglättung Innenbohrungen, Messing, Kupfer, Bronze, Aluminium,Entgratungstechnik, Kantenverrundung, Rauhtiefe, Entgratungsanlage, Entgratungsbad, Galvanik, galvanisieren, Oberflächenbehandlung, Metallveredelung, TEM entgraten, ECM entgraten, Chemisches entgraten, Chemisch vernickeln Elektropolieren, Elektrochemisches Polieren, Electro-polishing, electropolissage, Chemisch Polieren, Chemisch Entgraten, Chemisches Polieren, Salzbadhaerten, chemisch entgraten, ultraschallreinigen, chemisch konservieren, chemisch entrosten, Cullygrat, Entgraten, Beizen, Passivieren,ln