Usuwanie zadziorów oznacza usunięcie metalowych mikroskopijnych nierówności z powierzchni obrabianej części. Te nierówności powstają poprzez czynności takie jak cięcie, frezowanie, toczenie, tłoczenie, wytapjanie oraz podobne procesy.

Tradycyjne procesy usuwające zadziory są w większości procesami mechanicznymi jak np. szlifowanie, polerowanie, szlifowanie piaskarką, ECM i temu podobne. Jakość obrabianych wtych procesach części jest niezadawalająca, a procedura jest połączona z dużym nakładem. Obrabjanie części z zadziorów leżących na stronach wewnętrznych są praktycznie po tych procedurach niezadawalająco obrobione.

Z pomocą chemicznego usuwania zadziorów są obrabiane części automatycznie poddane specjalnej kąpieli, w stojących obok siebie kadziach a procedura ta jest pomysłowym rozwiązaniem Firmy CULLYGRAT®. Przez czynność polegającą na zanurzaniu obrabianej części usuwane są wszelkiego rodzaju nierówności przez co uzyskuje się optymalnie gładką powierzchnie o najwyższym stopniu jakości co przez tradycyjne metody byłoby niemożliwe.

Chemiczne usuwanie zadziorów z CULLYGRAT® jest nieszkodliwe dla środowiska i prowadzi do oszczędności w produkcji i personelu.
 
     

     
  Powstające podzas obróbki
metalowych części nierówności
i krawędzie (zdjęcie z lewej)
CULLYGRAT® usuwa
precyzyjnie szybko i
reprodukcyjnie.
 
 

 ©Copyright Layout AuSy 2007 Alle Rechte vorbehalten  /  Design by NATASA POHLOD, Master of Art

chemisches Entgraten, Cullygrat, Entgratung, Entgraten, Metallbearbeitung, Grat, Kantenglättung Innenbohrungen, Messing, Kupfer, Bronze, Aluminium,Entgratungstechnik, Kantenverrundung, Rauhtiefe, Entgratungsanlage, Entgratungsbad, Galvanik, galvanisieren, Oberflächenbehandlung, Metallveredelung, TEM entgraten, ECM entgraten, Chemisches entgraten, Chemisch vernickeln Elektropolieren, Elektrochemisches Polieren, Electro-polishing, electropolissage, Chemisch Polieren, Chemisch Entgraten, Chemisches Polieren, Salzbadhaerten, chemisch entgraten, ultraschallreinigen, chemisch konservieren, chemisch entrosten, Cullygrat, Entgraten, Beizen, Passivieren,ln n, Passivieren,